Game with Mum and Dad - pierwszy mecz w Nowym Wiśniczu

2 minuty czytania

Game with Mum and Dad - pierwszy mecz w Nowym Wiśniczu Sekcje

⚽❤️ Pierwszy mecz tegorocznej edycji Game With Mum & Dad za nami!
Wczoraj, 5 lipca, rozpoczęliśmy kolejny sezon projektu Game with Mum & Dad w wyjątkowym miejscu – Zakład Karny w Nowym Wiśniczu. To był dzień pełen emocji, wzruszeń i uśmiechów, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Mecz rozegraliśmy w niezwykłej scenerii – wśród zabytkowych murów dawnego klasztoru karmelitów, stanowiącego dziś integralną część jednostki penitencjarnej. To właśnie tam, choć na chwilę, więzienne mury stały się przestrzenią spotkania, rodzinnej bliskości i wspólnej radości.
W wydarzeniu uczestniczyło 7 rodzin❤️ , w tym:
⚽ 14 dzieci
👨 7 osadzonych ojców
👨‍👩‍👧 9 członków rodzin
📊 Łącznie 30 uczestników
Piłkarską rywalizację wspierali przedstawiciele Małopolski Związek Piłki Nożnej – Mariusz Krupa, wiceprezes MZPN i przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN, oraz trener Jakub Pasionek. Czuwali nad bezpieczeństwem, zasadami fair play, a na zakończenie sprawili uczestnikom ogromną radość, wręczając piękne piłkarskie upominki.
Choć pogoda do ostatniej chwili trzymała nas w niepewności, deszcz ustał tuż przed pierwszym gwizdkiem. Dzięki temu mogliśmy rozegrać prawdziwy mecz, a później spędzić wspólny czas podczas kolejnych aktywności. Było mnóstwo śmiechu, przytulania, rozmów i chwil, których nie da się zamknąć w statystykach.
Po sportowych emocjach na wszystkich czekał pyszny poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu naszych darczyńców – Piekarnia Gala oraz Bank Żywności w Krakowie. Prawdziwą atrakcją okazał się kucharz, który na bieżąco przygotowywał pachnące, świeże naleśniki z ulubionymi dodatkami uczestników. Chwilę odpoczynku można było złapać na wygodnych pufach w kształcie piłek – idealnym miejscu na rodzinne rozmowy i wspólny relaks.
Z całego serca dziękujemy funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu za profesjonalizm, ogromne zaangażowanie i stworzenie atmosfery, dzięki której ten dzień był naprawdę wyjątkowy 💚⚽.
Dziękujemy również wszystkim partnerom i darczyńcom, którzy pokazują, że wspólnymi siłami można tworzyć przestrzeń, w której dzieci i rodzice mogą po prostu być razem.
📸 A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości! Już wkrótce do wszystkich rodzin trafią piękne pamiątkowe fotografie autorstwa Pauliny Bąbol, które pozwolą zachować te wyjątkowe chwile na długie lata.
Bo właśnie o to chodzi w Game with Mum & Dad - aby budować więzi, tworzyć wspomnienia i pokazywać dzieciom, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach można znaleźć czas na bliskość, uśmiech i wspólną grę.
⚽ To dopiero początek naszej tegorocznej piłkarskiej podróży. Do zobaczenia na kolejnych meczach!
🤝🌍🇪🇺
Projekt Game with Mum & Dad realizowany jest przez Małopolskie Stowarzyszenie Probacja we współpracy z Children of Prisoners Europe, dzięki czemu wspieramy budowanie więzi rodzinnych dzieci z rodzicami odbywającymi karę pozbawienia wolności.
 
 
 
Aktualności
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe