WIĘCEJ O NAS:


Barbara Wilamowska
President of the Małopolskie Stowarzyszenie Probacja

Lawyer and sociologist, permanent lecturer of the National School of the Judiciary and Prosecution Service, Coordinator for the National Program for Counteracting Drug Addiction and Coordinator of the Probation Court Services supervising the execution of the Home Detention Curfew at the  Polish Ministry of Justice (2007-2017).
Author and co-author of several publications on probation and drug addiction.

Avid skiier, fan of Stanisław Lem and Steven Erikson. Great cook. 
e-mail: barbaraw.probacja@wp.pl


Agnieszka Szeliga – Żywioł
Vice-President of the Małopolskie Stowarzyszenie Probacja

Educator and drug addiction specialist certified by the National Bureau for Counteracting Drug Addiction. She holds the position of the Programming Director of the Pro Domo Integration Centre. Moreover, she runs  programs that raise parental competenices of incarcerated parents. She has wide experience working with children, youths and adults. She has been cooperating with the prosecution and court services in performing diagnostics of addicted persons.

Mother of four.

e-mail: agnieszkas.probacja@wp.pl


Ewelina Startek
Secretary of Małopolskie Stowarzyszenie Probacja

Experienced educator cooperating with prisoners and their families. Certified specialist working with prisoners and their families, including children, in several penitentiary centres across the UK. Certified trainer in parental programs: ‘Strengthening Families Program’ and ‘Triple P- Positive Parenting Program’. Runs workshops for parents in prisons and coordinates social readaptation programs.

e-mail: ewelinas.probacja@wp.pl


 

Bohdan Twardowski

Pedagog resocjalizacyjny w Pro Domo

W  zawodzie zaczynał od pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami w świetlicy profilaktyczno – terapeutycznej na krakowskim Kazimierzu. Następnie przez kilkanaście lat był wychowawcą w Areszcie Śledczym w Krakowie, gdzie pracował z osadzonymi w oddziałach mieszkalnych i szpitalnych. Od dwóch lat spełnia się jako instruktor wspinaczki skalnej, szkoląc chętnych, bez względu na predyspozycje ruchowe, także osoby niepełnosprawne. Uczestniczy w obozach sportowych dla młodzieży, podczas których stara się zaszczepiać uczestnikom zainteresowanie sportem, turystyką pieszą i kajakową. 

e –mail: bohdantwardowski@poczta.onet.pl


Agata Legutko – Śladowska
Kierownik sekretariatu

Z wykształcenia socjolog. Nasza szefowa sekretariatu. Trzyma porządek w dokumentach i pilnuje, by wszystko szło w terminie. Prywatnie wulkan energii, zaraża uśmiechem i optymizmem. Wielbicielka gotowania i miłośniczka zwierząt. Szczególnymi względami darzy swojego psa Rufusa.

e-mail: agatal.probacja@wp.pl


 

Aleksandra Wilamowska
Specjalista ds. administracji

Studentka prawa. Dobry duch w naszym sekretariacie. Odpowiada za czynności administracyjne przy wykonywaniu orzeczeń karnych. Cierpliwie wysłuchuje każdego dzwoniącego i radzi, gdzie szukać pomocy w konkretnej sytuacji.e-mail: aleksandraw.probacja@wp.pl



Katarzyna Sobczak
Konsultacje w Zakładzie Karnym w Krakowie Nowej Hucie oraz Areszcie Śledczym w Krakowie

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej. Skończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Penitencjarne organizowane przez Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz Studium Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje. Od 2009 roku pracująca w całodobowych socjalizacyjnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie. Od 2011 roku związana ze Stowarzyszeniem SIEMACHA, gdzie pracuje z młodzieżą na stanowisku wychowawcy. Uwielbia czytać książki. Od lat zainteresowana problemami współczesnej penitencjarystyki.

e-mail: kasia.probacja@wp.pl


Aleksandra Konior- Gapys

Aktorka, pedagog resocjalizacyny. absolwentka studium wokalno-aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku Białej w klasie fletu poprzecznego. Na co dzień współpracuje z teatrem Variete, Barakah w Krakowie oraz ze Studiem Musicalowym Step Tomasza Micha z Chorzowa. Drugim obszarem jej zainteresowań jest resocjalizacja. Ukończyła Akademię Ignatianum w Krakowie otrzymując tytuł pedagoga resocjalizacji. W Stowarzyszeniu Probacja zajmuję się tworzeniem spektakli, w których to skazani rodzice prezentują swoją pracę przed swoimi najbliższymi a w szczególności przed dziećmi.

 

Joanna Giza

Koordynator projektów. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing, podyplomowe na kierunku Dziennikarstwo oraz zawodowy kurs grafiki komputerowej. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w marketingu, redagowaniu serwisów internetowych radia RMF FM oraz w pracy jako kierownik produkcji w TVP Kraków.  W Stowarzyszeniu Probacja odpowiada za pozyskiwanie funduszy i koordynację projektów oraz przygotowanie materiałów promocyjnych. W pracy zawodowej stawia na zaangażowanie i odpowiedzialność.  Interesuje się muzyką, teatrem i aranżacją wnętrz. Kocha dzieci. Wolny czas lubi  spędzać aktywnie, najlepiej na rowerze lub łódce.

 
 

Dawid Korfel

Adwokat. Od 2007 roku czynnie związany z prawem, w tym od 2013 roku zawodowo. Prowadzi Kancelarie Adwokackie w Krakowie oraz w Miechowie. W swojej codziennej pracy stawia przede wszystkim na zaangażowanie i systematyczne dążenie do założonego celu oraz zaufanie, starając się tak dobierać odpowiednie instrumenty prawne, aby uzyskiwać w pierwszej kolejności proste i efektywne rozwiązania. Kieruje się maksymą, że każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia ze strony adwokata. Poza prawem interesuje się historią oraz filozofią, ale także fizyką teoretyczną, sportem, muzyką, filmem i religioznawstwem. Wolny czas najchętniej poświęca zaś rodzinie.

 

WSPÓŁTWORZYLI Z NAMI I CZASEM DO NAS WRACAJĄ

 

 

Barbara Kończyło-Denis

Pedagog – specjalizacja: resocjalizacja; certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku kuratora społecznego. Współpracuje z organami wymiaru sprawiedliwości, wykonując diagnostykę osób uzależnionych od narkotyków. Pracuje jako terapeuta uzależnień w jednym z krakowskich ośrodków terapii uzależnień. Siła spokoju. Zawsze szuka dobrej drogi. Rozwiązuje najtrudniejsze problemy, abowiem wierzy, że na każdy a nich jest jakaś recepta.


Joanna McCoy 

Public relations manager, czyli ktoś, kto wprowadza harmonię pomiędzy zabieganych wolontariuszy i otoczenie. Odpowiada  za komunikację ze światem, kontakt z mediami oraz partnerami zagranicznymi. Tłumacz przysięgły języka angielskiego, współpracująca z krakowskimi kancelariami prawnymi, sądami i prokuraturą. Specjalista w zakresie komunikacji społecznej i negocjacji z pięcioletnim doświadczeniem w sektorze NGO. Prywatnie miłośniczka teatru, dobrej literatury i przede wszystkim ludzi. Nieuleczalna optymistka.


Wiola Friedrich

Psycholog i prawnik, doktorant , asystent w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Sądowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Psycholog więzienny w Areszcie Śledczym. Uczestnik licznych projektów badawczych (między innymi Narodowego Centrum Nauki) oraz konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z zakresu psychologii i prawa. Autorka wielu publikacji.


Karolina Załęga

 

Pedagog resocjalizacji, specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji  Państwowej   Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Od ośmiu lat pracująca z   osobami opuszczającymi jednostki penitencjarne i ich rodzinami. Od dwóch lat terapeutka w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień. Pracuje z klientami indywidualnymi, grupami oraz  prowadzi krótkoterminową terapię par. Realizatorka i współautorka programów profilaktycznych tj. Noe, Cuder, Archezja.  Posiada wieloletnie doświadczenie pracy jako społeczny kurator sądowy.  Uwielbia góry i dalekie wędrówki.


Jolanta Potoczek

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, studium przygotowania terapeutycznego oraz szkoły trenerów terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych. Specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Od ponad 4 lat pracująca jako terapeuta uzależnień w zakładzie karnym oraz od ponad dwóch lat w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia. Pracuje z pacjentami indywidualnie jak i prowadzi grupy psychoedukacyjne, warsztatowe oraz treningowe. W swojej pracy zawodowej łączy różne nurty psychoterapii. Uwielbia swoją pracę i oddaje jej sporo swojego czasu.


Aleksandra Liber-Pilarz
Koordynatorka projektu “Dni Rodziny“. Pedagog resocjalizacyjny w trakcie studiów psychologicznych. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z grupy zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz trudną sytuacją rodzinną. Zwolenniczka holistycznego spojrzenia na człowieka oraz systemowej pracy z rodziną. Głęboko wierzy, że każdy zasługuje na szacunek i drugą szansę.


Iwona Proszkowiec – Ziąbek

Pedagog – specjalizacja: resocjalizacja. Jest certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień. Posiada 11-letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i 15-letnie doświadczenie na stanowisku kuratora społecznego. Siła energii. Prowadzi jeden z najbardziej wyjątkowych w Polsce ośrodków dla osób uzależnionych od narkotyków – jest kierownikiem silnym i z charyzmą.. Dom GWAN – jest tym, co wypełnia lukę systemową i odpowiada na pytanie:  Jestem trzeżwy i co dalej….     Prywatnie: entuzjastka nowej wiedzy. Ciągle szuka i ciągle się uczy.



 

Marta Hernik

 

Konsultacje w Zakładzie Karnym w Nowej Hucie. Absolwentka pedagogiki, kryminalistyki i interwencji kryzysowej. Od 6 lat czynnie pracuje z osobami osadzonymi. Na swoim koncie ma stworzenie trzech projektów readaptacji, które realizowane były w Areszcie Śledczym na ul. Montelupich w Krakowie. Cechuje ją głowa pełna pomysłów, energia, niesłabnąca wiara w drugiego człowieka oraz przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy nie pracuje, stara się opracować idealny przepis na ciasto marchewkowe. Od niedawna fanka skoków spadochronowych.


Krzysztof Wilamowski

Adwokat w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Krakowie. Od 2005 r. związany z Małopolskim Stowarzyszeniem Probacja, świadcząc pomoc prawną dla klientów stowarzyszenia oraz członków ich rodzin.  Absolwent Szkoły Praw Człowieka z uprawnieniami trenera. Autor licznych międzynarodowych publikacji na temat praw człowieka m.in. Prawa człowieka w Polsce w 2005, Human Rights in the OSCE Region: Europe, Central Asia and North America.
Report 2006 (Events of 2005), Międzynarodowa Federacja Helsińska na rzecz Praw Człowieka (International Helsinki Federation for Human Rights)

Zapobieganie torturom w instytucjach izolacyjnych Europy Centralnej i Wschodniej. Raport z działalności Programu. Grupa Polska, redakcja (wspólnie z prof. Andrzejem Rzeplińskim), Helsińska Fundacja Praw Człowieka