Spędzanie czasu z rodziną w kuchni to najbardziej naturalna rzecz na świecie. W każdym domu to właśnie przy kuchennym stole odbywają się najważniejsze spotkania i najbardziej intymne rozmowy. Ciepło kuchni przyciąga też w Pro Domo: sprzyja rozwijaniu zainteresowań kulinarnych i nawiązywaniu przyjaźni.

Kuba to 25 letni chłopak, który w piątek wyszedł z więzienia po 5 latach. Spragniony domowych pierogów to on najbardziej chciał pobuszować po kuchni. Kuba doskonale wie, jak lepi się pierogi, bo w domu często spędzał z mamą czas na gotowaniu. Kuba był w stanie pokazać Adamowi, jak zabrać się za gotowanie i przeprowadził kolegę przez wszystkie jego etapy – od robienia ciasta, przez produkcję farszu aż do lepienia gotowych pierogów. Adam, zestresowany, że nie podoła najprostszym czynnościom, ponieważ spędził 18 lat mieszkając na ulicy, nie za bardzo wiedział jak się do pracy zabrać, ale spójrzcie na rezultaty ich wspólnych wysiłków.

Adam nie ma szans na powrót do domu, ponieważ piętno kryminalisty sprawiło, że rodzina odwróciła się od niego, jednak w Pro Domo miejsce przy stole znajdzie się dla wszystkich osób, które chcą naprawić swoje życie po konflikcie z prawem.

#prodomo #probacja #łatamyspołeczeństwo #patchingupsociety