Już za tydzień rusza nasz nowy, pionierski i całkowicie autorski cykl szkoleń na temat wczesnego wykrywania uzależnień w miejscu pracy.

Program „Widzieć Więcej” został stworzony przez terapeutów i prawników. Ma na celu promocję pozytywnych zachowań i strategii zapobiegawczych w stosunku do osób z problemem uzależnienia w miejscu pracy ZANIM DOJDZIE DO ESKALACJI LUB TRAGEDII.

Nadużywanie substancji dotyczy każdej grupy zawodowej, jednak najbardziej dotkliwe żniwo zbiera wśród zawodów obciążonych ogromną odpowiedzialnością i stałym, nieuchronnym stresem (strażacy, pracownicy karetek, służby mundurowe). W takich zawodach niesamowicie ważne jest współdziałanie i możliwość polegania na koledze lub koleżance z pracy przy wykonywaniu obowiązków.

W naszych materiałach znajdą się techniki i strategie rozładowywania stresu, sposoby postępowania i rozmowy z osobami uzależnionymi, jasne wytyczne jak można pomóc w sytuacji przedkryzysowej w kontekście regulacji prawnych.

Szkolenie współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Wielkie podziękowania dla Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie za wsparcie projektu.

Projekt graficzny: Magdalena Leraczyk z Motor Studio.

MCPU