Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fragmentu programu Dzień Dobry TVN z 14 września 2018, którego tematem jest wychodzenie na wolność.

Część materiału to filmik o naszym krakowskim domu opieki postpenitencjarnej Pro Domo (filmik o nas znajduje się w dolnej części strony).

W Pro Domo oferujemy wychodzącym na wolność osobom miejsce i czas na zapoznanie się z rzeczywistością, pomagamy przy poszukiwaniach pracy, prowadzimy dla naszych mieszkańców terapię uzależnień. Pomagamy odnowić i reperować kontakty z rodziną, dziećmi.

Dlaczego takie miejsca są ważne? Przede wszystkim bezpośrednio przeciwdziałają bezdomności. Dają szansę stanąć na nogi osobom, które nie mają dokąd wrócić, lub gdy powrót do domu będzie wiązał się z ryzykiem natychmiastowej recydywy.

Pro Domo to miejsce, gdzie można spokojnie odnaleźć się w rzeczywistości, zacząć zdrowy powrót do społeczeństwa. Takie miejsca docelowo budują bezpieczniejsze sąsiedztwo dla nas wszystkich i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej w całym kraju.

Zapraszamy do obejrzenia materiału.

W spocie występują wolontariusze zaprzyjaźnionej Fundacji „Sławek” (to z nimi współpracujemy przy programie „Poczytaj Mi”) i artystycznej Fundacji „Zmiana” z Warszawy.

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/czy-kazdego-wieznia-mozna-przywrocic-do-spoleczenstwa,273643.html