KONTAKT czyli jak być lepszym rodzicem zza krat?


Program prowadzimy w dwóch (na razie) placówkach penitencjarnych. Jego celem jest podnoszenie kompetencji rodzicielskich. Rozmawiamy z osadzonymi na temat tego, jak kara rodzica wpływa na pozostawione na wolności dzieci. Przenosimy fokus z rodzica odbywającego karę na dziecko, które zostaje obciążone występkiem taty lub mamy i karą przeznaczoną dla rodzica.

Nie moja wina – wciąż moja kara. 

W cyklu warsztatów mówimy o emocjach, poruszamy trudne tematy rodzicielstwa zza krat, zadajemy pytania jak być dobrym rodzicem zza krat i czy w ogóle da się być autorytetem z życiorysem splamionym wyrokiem?

Mówimy o psychologii rozwojowej dziecka, uczymy jak budować relację z dzieckiem, pokazujemy kreatywne metody spędzania czasu na zabawie. Dzięki wsparciu wydawnictw takich jak Media Rodzina, Oficyna Wydawnicza Impuls, Wydawnictwo Św. Stanisława, przekazaliśmy do więziennych bibliotek książki o tematyce wychowania i rodzicielstwa. Publikacje stały się nieocenionym źródłem wiedzy dla osób biorących udział w projekcie. Stoją na półkach, dostępne dla wszystkich więźniów, którzy chcą zgłębić tematy wychowania i rodzicielstwa.