ZESPÓŁ – WIĘCEJ O NAS:


Barbara Wilamowska
President of the Małopolskie Stowarzyszenie Probacja

Lawyer and sociologist, permanent lecturer of the National School of the Judiciary and Prosecution Service, Coordinator for the National Program for Counteracting Drug Addiction and Coordinator of the Probation Court Services supervising the execution of the Home Detention Curfew at the  Polish Ministry of Justice (2007-2017).
Author and co-author of several publications on probation and drug addiction.

Avid skiier, fan of Stanisław Lem and Steven Erikson. Great cook. 
e-mail: barbaraw.probacja@wp.pl


Agnieszka Szeliga – Żywioł
Vice-President of the Małopolskie Stowarzyszenie Probacja

Educator and drug addiction specialist certified by the National Bureau for Counteracting Drug Addiction. She holds the position of the Programming Director of the Pro Domo Integration Centre. Moreover, she runs  programs that raise parental competenices of incarcerated parents. She has wide experience working with children, youths and adults. She has been cooperating with the prosecution and court services in performing diagnostics of addicted persons.

Mother of four.

e-mail: agnieszkas.probacja@wp.pl


Ewelina Startek
Secretary of Małopolskie Stowarzyszenie Probacja

Experienced educator cooperating with prisoners and their families. Certified specialist working with prisoners and their families, including children, in several penitentiary centres across the UK. Certified trainer in parental programs: ‘Strengthening Families Program’ and ‘Triple P- Positive Parenting Program’. Runs workshops for parents in prisons and coordinates social readaptation programs.

e-mail: ewelinas.probacja@wp.pl


Ewelina Ćwiertnia

Kierownik Centrum Integracji Pro domo

Pedagog resocjalizacji. Specjalista terapii uzależnień w trakcie certyfikacji w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, w tym z osobami z tzw. “podwójną diagnozą” oraz z uzależnieniem behawioralnym. Pracuje zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi i młodzieżą. W Probacji zajmuje się koordynacją działań w ośrodku pomocy postpenitencjarnej Pro domo. Ponadto związana jest z Oddziałem Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Stowarzyszeniem Monar oraz Fundacją Ukryte Skrzydła.Prywatnie miłośniczka jazdy na rowerze i muzyki. Lubi poznawać ludzi i nabywać nowe umiejętności. Aktualnie nabywa umiejętność gry na djembe.
email: ewelina@probacja.org

Bohdan Twardowski

Pedagog resocjalizacyjny w Pro Domo

W  zawodzie zaczynał od pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami w świetlicy profilaktyczno – terapeutycznej na krakowskim Kazimierzu. Następnie przez kilkanaście lat był wychowawcą w Areszcie Śledczym w Krakowie, gdzie pracował z osadzonymi w oddziałach mieszkalnych i szpitalnych. Od dwóch lat spełnia się jako instruktor wspinaczki skalnej, szkoląc chętnych, bez względu na predyspozycje ruchowe, także osoby niepełnosprawne. Uczestniczy w obozach sportowych dla młodzieży, podczas których stara się zaszczepiać uczestnikom zainteresowanie sportem, turystyką pieszą i kajakową. 

e –mail: bohdantwardowski@poczta.onet.pl


Agata Legutko – Śladowska
Kierownik sekretariatu

Z wykształcenia socjolog. Nasza szefowa sekretariatu. Trzyma porządek w dokumentach i pilnuje, by wszystko szło w terminie. Prywatnie wulkan energii, zaraża uśmiechem i optymizmem. Wielbicielka gotowania i miłośniczka zwierząt. Szczególnymi względami darzy swojego psa Rufusa.

e-mail: agatal.probacja@wp.pl


 
Aleksandra Wilamowska
Specjalista ds. administracji
Studentka prawa. Dobry duch w naszym sekretariacie. Odpowiada za czynności administracyjne przy wykonywaniu orzeczeń karnych. Cierpliwie wysłuchuje każdego dzwoniącego i radzi, gdzie szukać pomocy w konkretnej sytuacji.e-mail: aleksandraw.probacja@wp.pl


Katarzyna Sobczak
Konsultacje w Zakładzie Karnym w Krakowie Nowej Hucie oraz Areszcie Śledczym w Krakowie

 

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej. Skończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Penitencjarne organizowane przez Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz Studium Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje. Od 2009 roku pracująca w całodobowych socjalizacyjnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie. Od 2011 roku związana ze Stowarzyszeniem SIEMACHA, gdzie pracuje z młodzieżą na stanowisku wychowawcy. Uwielbia czytać książki. Od lat zainteresowana problemami współczesnej penitencjarystyki.

e-mail: kasia.probacja@wp.pl

 


Wiola Friedrich
Psycholog i prawnik, doktorant , asystent w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Sądowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Psycholog więzienny w Areszcie Śledczym. Uczestnik licznych projektów badawczych (między innymi Narodowego Centrum Nauki) oraz konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z zakresu psychologii i prawa. Autorka wielu publikacji.

Karolina Załęga

 

Pedagog resocjalizacji, specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji  Państwowej   Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Od ośmiu lat pracująca z   osobami opuszczającymi jednostki penitencjarne i ich rodzinami. Od dwóch lat terapeutka w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień. Pracuje z klientami indywidualnymi, grupami oraz  prowadzi krótkoterminową terapię par. Realizatorka i współautorka programów profilaktycznych tj. Noe, Cuder, Archezja.  Posiada wieloletnie doświadczenie pracy jako społeczny kurator sądowy.  Uwielbia góry i dalekie wędrówki.


Jolanta Potoczek

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, studium przygotowania terapeutycznego oraz szkoły trenerów terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych. Specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Od ponad 4 lat pracująca jako terapeuta uzależnień w zakładzie karnym oraz od ponad dwóch lat w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia. Pracuje z pacjentami indywidualnie jak i prowadzi grupy psychoedukacyjne, warsztatowe oraz treningowe. W swojej pracy zawodowej łączy różne nurty psychoterapii. Uwielbia swoją pracę i oddaje jej sporo swojego czasu.


Aleksandra Liber-Pilarz
Koordynatorka projektu “Dni Rodziny”

 

Pedagog resocjalizacyjny w trakcie studiów psychologicznych. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z grupy zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz trudną sytuacją rodzinną.
Zwolenniczka holistycznego spojrzenia na człowieka oraz systemowej pracy z rodziną. Głęboko wierzy, że każdy zasługuje na szacunek i drugą szansę.

e-mail: aleksandral.probacja@gmail.com


Iwona Proszkowiec – Ziąbek

Pedagog – specjalizacja: resocjalizacja. Jest certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień. Posiada 11-letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i 15-letnie doświadczenie na stanowisku kuratora społecznego. Siła energii. Prowadzi jeden z najbardziej wyjątkowych w Polsce ośrodków dla osób uzależnionych od narkotyków – jest kierownikiem silnym i z charyzmą.. Dom GWAN – jest tym, co wypełnia lukę systemową i odpowiada na pytanie:   Jestem trzeżwy i co dalej….
Prywatnie: entuzjastka nowej wiedzy. Ciągle szuka i ciągle się uczy.

e-mail: iwonap.probacja@wp.pl


Marta Hernik
Konsultacje w Zakładzie Karnym w Nowej Hucie

 

Absolwentka pedagogiki, kryminalistyki i interwencji kryzysowej. Od 6 lat czynnie pracuje z osobami osadzonymi. Na swoim koncie ma stworzenie trzech projektów readaptacji, które realizowane były w Areszcie Śledczym na ul. Montelupich w Krakowie.
Cechuje ją głowa pełna pomysłów, energia, niesłabnąca wiara w drugiego człowieka oraz przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy nie pracuje, stara się opracować idealny przepis na ciasto marchewkowe. Od niedawna fanka skoków spadochronowych.

e-mail: martahe.probacja@wp.pl


Krzysztof Wilamowski

Adwokat w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Krakowie. Od 2005 r. związany z Małopolskim Stowarzyszeniem Probacja, świadcząc pomoc prawną dla klientów stowarzyszenia oraz członków ich rodzin.  Absolwent Szkoły Praw Człowieka z uprawnieniami trenera. Autor licznych międzynardowych publikacji na temat praw człowieka m.inn.
Prawa człowieka w Polsce w 2005, Human Rights in the OSCE Region: Europe, Central Asia and North America.
Report 2006 (Events of 2005), Międzynarodowa Federacja Helsińska na rzecz Praw Człowieka (International Helsinki Federation for Human Rights)

Zapobieganie torturom w instytucjach izolacyjnych Europy Centralnej i Wschodniej. Raport z działalności Programu. Grupa Polska, redakcja (wspólnie z prof. Andrzejem Rzeplińskim), Helsińska Fundacja Praw Człowieka

 

Barbara Kończyło Denis

Pedagog – specjalizacja: resocjalizacja; certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku kuratora społecznego. Współpracuje z organami wymiaru sprawiedliwości, wykonując diagnostykę osób uzależnionych od narkotyków. Pracuje jako terapeuta uzależnień w jednym z krakowskich ośrodków terapii uzależnień. Siła spokoju. Zawsze szuka dobrej drogi. Rozwiązuje najtrudniejsze problemy, abowiem wierzy, że na każdy a nich jest jakaś recepta.

e-mail: barbarak.probacja@wp.pl


Joanna McCoy 
Public relations manager, czyli ktoś, kto wprowadza harmonię pomiędzy zabieganych wolontariuszy i otoczenie. Odpowiada  za komunikację ze światem, kontakt z mediami oraz partnerami zagranicznymi. Tłumacz przysięgły języka angielskiego, współpracująca z krakowskimi kancelariami prawnymi, sądami i prokuraturą. Specjalista w zakresie komunikacji społecznej i negocjacji z pięcioletnim doświadczeniem w sektorze NGO. Prywatnie miłośniczka teatru, dobrej literatury i przede wszystkim ludzi. Nieuleczalna optymistka.
e-mail: joanna@probacja.org